Triennale Tkaniny w Łodzi już otwarte.

6 maja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otwarto 14 Międzynarodowe Triennale Tkaniny. Triennale to wystawa o charakterze konkursu, prezentująca osiągnięcia artystów sztuki włókna z całego świata. W tegorocznej edycji  udział bierze 132 artystów z 50 krajów. Na wystawie prezentowane są prace bardzo różnorodne, klasyczne gobeliny, ażurowe przestrzenne abstrakcje i formy figuralne. Łódzkie Triennale jest najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną tkaninę. Polska sztuka włókna cieszy się w pełni zasłużonym uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie.

14 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny towarzyszy 10 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej. Ogólnopolskie Jury wybrało 155 miniatur, autorstwa 108 twórców, między innymi pracę Urszuli Jędrzejczyk “GRA”. Technika wykonania to tkanina nicielnicowa utkana na muzealnych krosnach poziomych z Domku Tkaczki, montaż, klejenie, bawełna, paski tkanin i dzianin, tektura. Wymiary to 15,5 x 15,5 x 15,5 cm. Wydany do wystawy katalog zawiera biogramy i wypowiedzi artystów oraz obszerny wybór ilustracji.

Triennale Tkaniny oraz wystawy towarzyszące można oglądać w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi do listopada 2013 roku.

Więcej na stronie http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/

Tkanina artystyczna1

 

Tkanina artystyczna2

 

Tkanina artystyczna3

 

Tkanina artystyczna4

 

Tkanina artystyczna5

 

Tkanina artystyczna6

 

Tkanina artystyczna7

 

Tkanina artystyczna9

 

Tkanina artystyczna8

 

Tkanina artystyczna10

 

Tkanina artystyczna11

 

Tkanina artystyczna12

 

Tkanina artystyczna13

 

Tkanina artystyczna14

 

Ula Jędrzejczyk miniatura tkacka

4 thoughts on “Triennale Tkaniny w Łodzi już otwarte.

    • Dziękuję. Zauważyłam , że drogi wielu osób zajmujących się tkactwem spotykają się w CMW w Łodzi. Nie było na tyle czasu , ale zajrzałam na chwilę do interaktywnej Kotłowni i zobaczyłam na filmie znajomą twarz Alicji z Tkackich Historii. Serdecznie pozdrawiam.

  1. Gratuluję, piekna GRA pokazuje się w doborowym towarzystwie 🙂
    Do listopada na szczęście dużo czasu i jest szansa na zobaczenie na własne oczy tego, na co zdjęcia narobiły apetytu…

    • Dziękuję. Na zwiedzanie Triennale i wszystkich wystaw towarzyszących trzeba przeznaczyć kilka godzin. Jeśli chcemy zobaczyć jeszcze stałe ekspozycje i skansen to cały dzień można spędzić w Muzeum.To zawsze bardzo twórczo spędzony czas.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *